A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство Білоцерківської міської ради "Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1"
ЗДОРОВ’Я - НЕ ВСЕ, АЛЕ БЕЗ ЗДОРОВ’Я ВСЕ - ЦЕ НІЩО (СОКРАТ)

Без бюрократії і черг: які реформи необхідні військово-лікарській комісії, щоб захисники і захисниці після поранень отримували належне обслуговування

Дата: 31.01.2023 13:14
Кількість переглядів: 46

Забезпечити поранених військових належним обслуговуванням у військово-лікарській комісії (ВЛК) – одне з важливих завдань держави. Щоб отримати експертний висновок після поранення, захисники і захисниці змушені проводити час у чергах, займатися паперовою тяганиною і звертатися в декілька інституцій. 

Міноборони, МОЗ, Мінветеранів, Мінцифра проаналізували, як влаштовані процеси військово-лікарської експертизи, який шлях проходить військовий після поранення. І головне – як спростити цей механізм як для поранених, так і для військових медиків.  Наразі військово-лікарська комісія зовсім не цифровізована: відсутні електронні черги, жодних медичних інформаційних систем у військових госпіталях, електронного документообігу. Поранених багато, а лікарів замало. Через це може значно страждати якість і швидкість надання допомоги. Весь процес проходження комісії нагадує складний і забюрократизований. Бійці з важкими пораненнями змушені годинами стояти в чергах, збирати десятки документів і їздити в різні міста України, щоб отримати висновок військово-лікарської комісії.

Наприклад, поранений зі Словʼянська проходить лікування у військовому госпіталі в Києві, куди його евакуювали. Потім змушений повертатися у свою військову частину, де отримує паперове направлення на військово-лікарську комісію. Усе це він має зробити особисто, попри тяжкі поранення, наприклад, ампутацію. Разом з направленням отримує цілу папку паперів, які потрібні для проходження ВЛК. Вона може знаходитися в будь-якому місті України: хоч у Києві, хоч у Львові. Це постійні поїздки і години в чергах.

Наразі процеси військово-лікарської експертизи потребують реформування згідно з викликами часу. Разом з профільними міністерствами зібрали інформацію від поранених, вивчили основні проблеми і розробили подальші кроки, які потрібно впровадити. Зокрема:

  • запровадити електронний документообіг у військових закладах, щоб прибрати паперову тяганину і черги;
  • автоматизувати процеси, щоб зменшити навантаження на поранених військовослужбовців;
  • надати належне сервісне обслуговування пораненим (вода, ввічливість персоналу, безбарʼєрність приміщень тощо);
  • запровадити можливість реабілітації поряд з місцем проживання;
  • провести підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК. 

Це лише частина змін, яких потребують процеси військово-лікарської комісії. Продовжуємо й надалі вивчати проблеми і впроваджувати зміни, які приберуть бюрократію з життя військових. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень