A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство Білоцерківської міської ради "Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1"
ЗДОРОВ’Я - НЕ ВСЕ, АЛЕ БЕЗ ЗДОРОВ’Я ВСЕ - ЦЕ НІЩО (СОКРАТ)

Верифікація (підтвердження) даних пацієнта

Дата: 17.03.2025 12:55
Кількість переглядів: 14

Фото без опису

Кожен пацієнт (особливо той, хто рідко звертається до свого сімейного лікаря або був востаннє більше трьох років тому на прийому у лікаря) має пройти процес верифікації (підтвердження) своєї лікарської декларації.

Верифікація даних пацієнтів у ЕСОЗ — це процес підтвердження актуальності та достовірності інформації про пацієнта. Це необхідно для:

  • коректного обліку пацієнтів та ведення медичної документації;
  • уникнення помилок у пошуку інформації про пацієнта;
  • зменшення ризиків дублювання чи помилкових записів у системі.

Процедура верифікації здійснюється через обмін даними ЕСОЗ із Державним реєстром фізичних осіб — платників податків (ДРФО) та Державним реєстром актів цивільного стану громадян (ДРАЦСГ).

Кого стосується верифікація:

  • дітям віком до 14-ти років не потрібно обов’язково отримувати Реєстраційний номер облікової картки платника податків для проходження верифікації даних в Центральній базі даних Електронної системи охорони здоров’я з Державним реєстром фізичних осіб-платників податків. Дітям до 14-ти років достатньо мати Свідоцтво про народження. В подальшому верифікація записів про дітей буде відбуватися саме по Свідоцтву про народженння;
  • діти віком 14-18 років: усі неповнолітні повинні отримати ідентифікаційний код платника податків (ІПН). Батьки мають звернутися до податкової служби для оформлення ідентифікаційного номеру та передати цю інформацію сімейному лікарю (педіатру), щоб дані було внесено в декларацію;
  • діти, які досягли 14, 16 та 18 років: якщо дитина отримала ID-картку (біометричний паспорт), дані з неї потрібно внести замість свідоцтва про народження;
  • особи, які змінили особисті дані: змінили прізвище, отримали новий паспорт або змінили номер телефону. Усі ці дані необхідно оновити в декларації через звернення до сімейного лікаря.
    Особливо важливо звернути увагу на ситуацію з дітьми, які не мають ІПН або актуальних даних у системі.

До 01 липня 2025 року всі декларації, які не пройдуть верифікацію, можуть бути визнані неактивними. Це означає, що пацієнти можуть втратити доступ до гарантованих державою медичних послуг.

Як пройти верифікацію:

  • отримайте ідентифікаційний код у податковій службі, якщо його ще немає;
  • передайте цей код сімейному лікарю для внесення в декларацію;
  • якщо у дитини є ID-картка, зверніться до лікаря, щоб оновити дані в системі;
  • у разі зміни прізвища, номера телефону або інших важливих даних також зверніться до медичного закладу.

Нагадуємо, що верифікації підлягають виключно:

  • прізвище, ім’я, по-батькові;
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника, за наявності;
  • серія і номер документа, що посвідчує особу (наприклад, свідоцтво про народження, паспорт тощо, для пацієнтів, які відмовилися від РНОКПП).

 

Попереджаємо, що наш персонал може запрошувати Вас для проведення верифікації. З метою уникнення непорозумінь та запобігання шахрайських дій (під видом верифікації пацієнт без його відома «укладає» декларацію в іншому закладі) РЕКОМЕНДУЄМО ВАМ цікавитися який саме лікар Вас запрошує на верифікацію. Якщо Вас запрошує не Ваш лікар – не передавайте жодних даних та повідомте наш заклад.

 

Більш детальна інформація на сайті МОЗ України.

 

Бережіть себе та будьте здоровими!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень